25 czerwca – OnkoRejs Granicami Polski

Od 25 do 30 czerwca będę szedł w ogólnopolskim marszu OnkoRejs Granicami Polski z chorymi onkologicznie oraz osobami zdrowymi ich wspierającymi. To szczytna idea, której celem jest aktywizacja osób, które dotknęła choroba nowotworowa, a także ich bliskich. Chcemy pomóc im uwierzyć, że rak to nie wyrok oraz nagłośnić wagę badań profilaktycznych.

Ja przejdę 107 km na odcinku Ustrzyki Górne – Barwinek. Trasa jest nieprzypadkowa. Gdy byłem dzieckiem, jeździłem na wakacje do miejscowości Rudawka Rymanowska. Tam całymi dniami bawiłem się z moją przyjaciółką Magdą. Chodziliśmy nad rzekę, łapaliśmy ryby na haczyk ze szpilki, zbieraliśmy grzyby, jeździliśmy na koniach, doiliśmy krowy i było super. Kilka lat temu Magda zachorowała na raka i stoczyła wielką bitwę, by wygrać z nowotworem. Dlatego w tym roku w OnkoRejsie pójdziemy z Magdą razem trasą Ustrzyki Górne – Barwinek, blisko której leży Rudawka. Udział w OnkoRejsie jest więc dla nas niejako sentymentalną podróżą do czasów dzieciństwa. Razem z Magdą chcemy wspierać chorych i pokazać im, że raka da się pokonać. Cieszę się, że udało mi się także włączyć do Onkorejsu SGB Bank z Poznania, który postanowił wesprzeć finansowo tę szlachetną inicjatywę.

OnkoRejs jest organizowany przez Fundację OnkoRejs – Wybieram Życie. Trwa od 25 czerwca do 1 lipca. Więcej informacji znajdziecie pod linkami:

www.onkorejs.pl

https://www.facebook.com/OnkoRejs/

https://www.facebook.com/events/667062360112212/

 

pozdrawiam,

Mateusz