8 listopada – #PADDYMANIA na Święto Niepodległości

8 listopada zapanuje #PADDYMANIA, której jestem Ambasadorem. O co chodzi? Poczytaj dalej. Z okazji Święta Niepodległości i dla uczczenia pamięci Ignacego Paderewskiego, odbędzie się premiera teledysku z udziałem Sifiso Mazibuko, gwiazdy londyńskiego West Endu oraz solistów Teatru Muzycznego w Poznaniu.
Paddymania to histeryczny szał, jaki 100 lat temu w USA wzbudzał swoją osobą Ignacy Jan Paderewski.Był pierwszym polski celebrytą na skalę międzynarodową!
#PADDYMANIA to akcja społeczna, której celem jest nie tylko świętowanie obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości i wzbudzenie zainteresowania patriotyzmem w nowoczesny sposób, ale przede wszystkim wzbudzenie zainteresowania postacią Paderewskiego – znakomitego artysty, świetnego polityka i człowieka z krwi i kości. Przy teledysku powstaje również skierowany do szkół projekt edukacyjny, mający rozwijać zdobywaną w szkolę wiedzę na temat historii Polski oraz inspirować do samodzielnego jej zgłębiania. Teatr chce, by ta produkcja stała się punktem wyjścia do rozwoju na wielu płaszczyznach – naukowej, artystycznej.