22 marca – bezpłatny pokaz „Humani” w Instytucie Teatralnym w Warszawie

Jak myślicie, czy roboty wyposażone w funkcję odczuwania zastąpią naszych bliskich? Wszak sztuczna inteligencja już dawno przestała być tylko wytworem wyobraźni pisarzy i filmowców sci-fi. Jaka jest prawda o ludzkiej naturze? Na te pytania próbujemy odpowiedzieć z reżyserką Katarzyną Trzaską w sztuce „Humani” Jarosława Murawskiego z gatunku socjologicznego science fiction.

Główna bohaterka Em po nieudanym związku postanawia kupić zaawansowanego technologicznie robota o ludzkim kształcie. Indywidualne oprogramowanie pozwala stworzyć partnera idealnego. Sprawa się komplikuje, gdy robot potrafiący upodobnić się do człowieka, zaczyna wykazywać zdolność do przeżywania, odczuwania i cierpienia.

Pierwszoplanową rolę kobiecą spektaklu gra Anna Ilczuk. Ja miałem przyjemność wcielić się w dwie postaci: DŻO – prawdziwego człowieka, byłego chłopaka głównej bohaterki, oraz MI – jej cyfrowego osobistego asystenta domowego, występującego pod postacią awatara na cyfrowym ekranie i wykazującego wiele cech ludzkich. W spektaklu wystąpili także m.in. Katarzyna Figura i Rafał Maćkowiak.
Serdecznie zapraszam na pokaz premierowy, który odbędzie się w środę 22 marca o godz. 18.30 w Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego przy ul. Jazdów 1 w Warszawie. Wstęp wolny. Wcześniejsza rezerwacja: bilety@instytut-teatralny.pl, tel. 791 877 377.

Pozdrawiam,

Mateusz